OFERTY PRACY

Starszy inspektor

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 71241

Warunki pracy

  • Praca w siedzibie Urzędu.

  • Narzędzia pracy: standardowy zestaw komputerowy

  • Warunki architektoniczne budynku Urzędu:  winda, toalety i podnośnik dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Zakres zadań

  • Przygotowuje i uczestniczy w komisjach związanych z gospodarowaniem składników majątkowych Urzędu, w tym inwentaryzacyjnej, do oceny przydatności, likwidacyjnej i do sprzedaży składników majątkowych
  • Opracowuje i aktualizuje wojewódzki plan działań zapewniających wdrożenia ograniczeń w zakresie obrotu paliw płynnych oraz procedury postępowania na wypadek wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży paliw stałych
  • Koordynuje realizację zadań związanych z zapewnieniem funkcjonowania publicznych urządzeń zaopatrzenia w wodę w warunkach specjalnych wywołanych m.in. brakiem lub zakłóceniami w dostawie energii elektrycznej, wystąpieniu skażenia na ujęciu, unieruchomienia wodociągu komunalnego czy powodzi
  • Prowadzi ewidencję budowli ochronnych ( ukrycia i schrony ) na terenie województwa
  • Uczestniczy w opracowaniu projektów planów i wieloletnich programów z zakresu obrony cywilnej
  • Podejmuje działania w celu wyznaczenia, w porozumieniu z Szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, miejsc przeznaczonych do niszczenia materiałów wybuchowych i niebezpiecznych.
  • Prowadzi badanie rynku w celu wyłonienia dostawcy usług i dostaw poniżej kwoty określonej w art. 4 pkt. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Prowadzi szkolenia doskonalące, udziela pomocy merytorycznej pracownikom jednostek samorządu terytorialnego przy realizacji zadań ochrony ludności

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego Administracja publiczna
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych, lub wyrażenie zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość ustaw: o zasadach zarządzania mieniem państwowym;o powszechnym obowiązku obrony RP ; o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym; o wojewodzie i administracji rządowej w województwie; o służbie cywilnej oraz kpa,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność korzystania z narzędzi informatycznych
  • Umiejętność pracy w zespole,