Stanowisko pracy:
 

Rynek nieruchomości w województwie opolskim

rynek nieruchomości

Rok temu województwo opolskie zaliczyło olbrzymi skok cen mieszkań. Rynek nieruchomości był wtedy wyjątkowo intratnym interesem, do którego bardzo chętnie zwracały się kolejne firmy.

Boom w Opolu

W 2018 roku podrożały również mieszkania w blokach z wielkiej płyty. Również te w kamienicach kosztowały tyle, ile te nowe, w stanie surowym. Miał miejsce co prawda pewien zastój, jednak i tak ceny sięgały tych z czasów kryzysu w 2008 roku.

Drastyczne wzrosty cen

Ceny rok temu sięgnęły około 5 tys. za metr kwadratowy, co nosiło znamię absurdu w skali kraju. Było to szkodliwe zjawisko dla klientów, jak i inwestorów, którzy nie byli w stanie znaleźć nabywców na swoje mieszkania. Rynek pierwotny stał się droższy od rynku wtórnego.

Inwestycje w cenie

Wielu inwestorów było w dużym kłopocie. Nie dało się ukryć, że dalsze tego typu ruchy na rynku wstrząsną giełdą, a z czasem całym rynkiem pracy województwa opolskiego. Była to trudna sytuacja, jednak na szczęście udało się zażegnać ten nieoczekiwany zwrot i zdobyć na nowo równowagę, o której brak tak bardzo rok temu obawiali się przedsiębiorcy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.