Stanowisko pracy:
 

Aktywizacja poszukujących pracy w opolskim

szukanie pracy

Nasz kraj wciąż zmaga się z problemem bezrobocia, które zdaje się nie mieć końca. W każdym regionie znajduje się grupa osób, mająca znaczne trudności z wejściem, powrotem lub utrzymaniem się na rynku pracy. Opolskie stale wychodzi naprzeciw potrzebom osób poszukującym zatrudnienia i pomocy w odnalezieniu się na trudnym rynku pracy, chcąc maksymalnie zaktywizować ich do działania na rzecz rozwoju osobistego i poszukiwania pracy.

Jak zacząć aktywnie poszukiwać pracy?

Ilość programów współfinansowanych przez fundusze europejskie stale rośnie. Ulegają one również korzystnym modyfikacjom, by każdy uczestnik projektu mógł przyczynić się do rozwoju własnych kompetencji w możliwie jak najbardziej kompleksowy sposób. Standardem staje się w takich projektach zatrudnianie mentora, doradcy zawodowego i psychologa, którzy mają pomóc danej osobie odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy.

Często za takimi działaniami idą również ogromne zmiany w życiu osobistym danej osoby. Wiele osób po dobyciu cyklu szkoleń właśnie w ramach tego typu projektów, chcąc nie tracić czasu, decyduje się na podjęcie działań mających na celu np. otworzenie własnej działalności. Warto zauważyć, że tego typu projekty zwykle zakładają nieodpłatną pomoc w tym zakresie.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.