Stanowisko pracy:
 

Czy ilość ludności może mieć wpływ na tempo spadku bezrobocia?

ludność

Województwo opolskie zmaga się z wieloma problemami. Jednym z nich jest bezrobocie oraz stopniowe ubywanie ludności w wieku produkcyjnym. O tyle, o ile jest to najmniejsze pod względem ludności województwo w Polsce, teoretycznie nie ma uzasadnionych obaw o to, że cokolwiek mogłoby przeszkodzić w stopniowym wychodzeniu z kiepskiego ekonomicznego stanu. Czy jednak praca w opolskim to nadal atrakcyjny kąsek dla każdej z grup zawodowych?

Miasta w opolskim najbardziej przyjazne pracownikom

W zasadzie nie ma bardziej przyjaznego miasta dla potencjalnego pracownika, niż miasto wojewódzkie. Schemat znany z pozostałych województw tylko potwierdza fakt, że w miastach wojewódzkich zdecydowanie pracuje się najlepiej. Chodzi tu nie tylko o wzgląd na ilość miejsc pracy, ale również o potencjalne możliwości życiowe związane choćby z mieszkaniami, rozmieszczeniem przedszkoli… To również ma znaczny wpływ na chęć zwłaszcza młodych osób, podejmowania pracy w tym, a nie innym miejscu.

Co zatem z województwem opolskim? Prognozy są optymistyczne. Dbałość o odpowiednią infrastrukturę i stwarzanie możliwości osobom starszym, by mogły być aktywne zawodowo możliwie jak najdłużej, powinny przynieść zbawienne skutki dla rynku pracy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.