Stanowisko pracy:
 

Praca i wynagrodzenie w województwie opolskim

wzrost wynagrodzeń

Ostatnimi czasy w całym kraju notujemy wzrost gospodarczy. Ma on również odzwierciedlenie w podwyżkach płac, co z pewnością cieszy się ogromną aprobatą wśród pracowników każdego szczebla. Wiąże się to z pewnością z zatrważającą liczbą emigrujących zarobkowo osób. Pracodawcy zostali zmuszeni do podniesienia płac, w celu zapobiegania odpływom wykwalifikowanych pracowników. Znacznie poprawiły się warunki pracy oraz wynagrodzenie również w województwie opolskim.

Wzrost płac w województwie opolskim

Od 2005 roku obserwuje się w kraju znaczny wzrost płac minimalnych oraz średnich. W roku 2015, średnie wynagrodzenie brutto w Opolu, wynosiło blisko 101% krajowego. Świadczy to o znacznym wzroście gospodarczym, za którym z pewnością idzie wzrost jakości życia mieszkańców. W powiecie opolskim sytuacja ma się nieco gorzej, jednakże w skali kraju nadal nie przedstawia się nazbyt pesymistycznie. Poziom wynagrodzenia w Opolu w 2015 roku, plasował się w okolicach 4200 złotych brutto. To zdecydowanie optymistyczna prognoza dla młodych osób, które zdecydowały się zostać w swoim rodzimym rejonie i tam spróbować swoich sił na rynku pracy.

Województwa znajdujące się na południu naszego kraju, zdecydowanie szybciej niż pozostała część Polski notują wzrost gospodarczy. Z pewnością w przyszłości będzie się to wiązało z napływem do tych rejonów młodych ludzi, zwłaszcza z wykształceniem technicznym.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.