Stanowisko pracy:
 

Rynek pracy w województwie opolskim w roku 2018

rynek pracy w opolskim w 2018 roku

Województwo opolskie, tak jak duża część województw na południu naszego kraju, cieszy się dość niską stopą bezrobocia w ostatnich latach. Niskie saldo migracji zarobkowych, wiele nowo powstałych miejsc pracy oraz stopniowo zwiększająca się liczba osób z wykształceniem specjalistycznym, nastraja niezwykle optymistycznie.

Zapotrzebowanie na pracowników w 2018 roku

Tak jak i w latach ubiegłych, tak i obecnie ogromną popularnością cieszą się pracownicy branży IT. Rynek pracy czeka również na grafików i programistów. To dość wąskie specjalizacje, jednakże wciąż znajdują się na listach zawodów deficytowych wielu województw. Co ciekawe, w prognozach na 2018 rok, uwzględnia się również wysoki stopień zapotrzebowania na specjalistów do spraw sprzedaży i produkcji. To ciekawy trend, ponieważ mogłoby się wydawać, że większość osób aktywnych zawodowo, na którymś z etapów swojej kariery, zajmowało się szeroko pojętym handlem. Jednak wciąż brakuje specjalistów tej grupy zawodowej.

Prognozy na 2018 rok dla województwa opolskiego zakładają również wzrost ilości miejsc pracy, nawet dla pracowników najniższego szczebla. Tendencje są wzrostowe, jednakże jeszcze chwilę przyjdzie nam poczekać na weryfikację tych prognoz.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.