Stanowisko pracy:
 

Zmiany na rynku pracy w województwie opolskim

zmiany na rynku pracy w województwie opolskim

Lista zawodów deficytowych, stopniowo ujednolica się na terenie wszystkich województw. Wciąż brakuje wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz specjalistów ze stosunkowo dużym doświadczeniem. Pracodawcy dostrzegając ten trend, starają się zawalczyć o pracowników, stosując mniej lub bardziej przemyślane zabiegi motywacyjne.

Systemy motywacyjne w zawodach deficytowych

Chcąc zatrzymać w strukturach firmy wartościowych pracowników, wiele firm przeorganizowało pod koniec ubiegłego roku systemy motywacyjne i płacowe. W bieżącym roku planowane są podwyżki, które mają zachęcić pracowników do związania się na jak najdłużej z firmą. To bardzo pozytywne zjawisko, świadczące o wysokiej świadomości działów kadr i płac, co do sytuacji na rynku pracy oraz podpatrywanie firm w krajach wysoko rozwiniętych. Nasz rynek pracy co prawda nie do końca może się jeszcze z nimi równać, jednakże w miarę upływu czasu i nowelizacji w prawie pracy, z pewnością zajdą kolejne pozytywne zmiany.

Chcąc zatrzymać pracownika, nie tylko zmieniamy formę zatrudnienia oraz oferujemy podwyżkę. Staramy się również o dostarczenie dodatkowych benefitów, związanych z zainteresowaniami oraz życiem prywatnym zatrudnionego. Karty multisport, dofinansowanie opieki medycznej czy zniżki na bilety lotnicze są coraz częściej spotykane i mile widziane przez pracowników każdego szczebla.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.