Stanowisko pracy:
 

Wpływ turystyki na rynek pracy w województwie opolskim

wpływ turystyki na rynek pracy

Województwo opolskie oprócz okresu festiwalowego, również cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Pobliskie parki rozrywki, zabytki oraz Szlak Orlich gniazd, wciąż stanowią kierunki, w których udają się turyści o każdej porze roku.

Turystyka dźwignią gospodarki

Tak jak w każdej innej dziedzinie, turystyka również przyczynia się do rozwoju gospodarczego całego regionu. Nie da się ukryć, że turyści odwiedzając popularne miejsca zwiedzania, czy rozrywki, przy okazji robią zakupy w pobliskich sklepach, sypiają w hotelach i hostelach, poza tym tankują samochody, itd. Lokalni usługodawcy bardzo na tym korzystają. Płacą oni podatki, notują wzrost, gospodarka się napędza. W czasie wakacji i innych okresów aktywności turystycznej, niemal w każdym miejscu w naszym kraju.

W turystykę warto inwestować. Napędza ona lokalną gospodarkę. Warto, aby miejsca odwiedzane przez turystów były odpowiednio odrestaurowane, ponieważ jeśli nie będą utrzymane w dobrym stanie, z czasem przestaną spełniać swoje zadania. Warto dbać o zabytki, traktując je jak inwestycję w popularyzację regionu.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.