Jak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy w opolskim?
Stopa bezrobocia w województwie opolskim, znacznie spadła od początku 2018 roku. Chociaż rynek pracy jest dość mocno okupowany przez pracowników przybywających zza wschodniej granicy naszego kraju, to i tak coraz więcej osób udaje się zaktywizować zawodowo. Dużą część z nich stanowią panie, które coraz chętniej decydują się na podjęcie zatrudnienia lub założenie własnej firmy.
Inicjatywy własne i programy aktywizacyjne
Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie kobieta – czy to o samozatrudnieniu, czy przejściu na etat, często może ona liczyć na pomoc ze strony Urzędu Pracy. Bywa, że firma, w której kobieta zostaje zatrudniona, pomaga w zorganizowaniu opieki nad dzieckiem. Niektóre instytucje dają możliwość pozostawienia dziecka na czas pracy w przyzakładowym żłobku lub przedszkolu, gdzie wykwalifikowani pracownicy opiekują się dzieckiem podczas pracy rodzica.
Każda z opcji pozwalająca kobietom kontynuować zatrudnienie jest dobra. Niezależnie od tego, na jaką część etatu zostaną zatrudnione kobiety, każda z opcji pozwoli im powrócić na rynek pracy, podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć cenne doświadczenie lub przekwalifikować się w razie potrzeby.
Sorry, the comment form is closed at this time.