Stanowisko pracy:
 

Praca dla studentów w województwie opolskim

praca dla studentów

Województwo opolskie być może nie cieszy się aż tak dużą ilością studentów jak województwo lubelskie lub małopolskie, jednak i tak studentów jest na tyle dużo, aby część z nich zgłaszała się do lokalnych pracodawców czy to w celu podjęcia zatrudnienia na wakacje, czy w roku akademickim. Dla każdego z nich znajdzie się miejsce. Wystarczą tylko chęci.

Opcje dla studentów

Studenci mogą pracować zarówno na pełen, jak i część etatu. Ci pierwsi zwykle podejmują decyzję o  indywidualnym toku studiów. Wówczas mogą rozpocząć swoją karierę zawodową równolegle ze zdobywaniem wykształcenia. Bywa to jednak wyjątkowo męczące. Nie każdy ma siłę na tego typu zabiegi, jednak część studentów uznaje, że warto było się podjąć takiego ruchu.

Niestety, nie każdy pracodawca ma ochotę zatrudniać studentów. Niektórzy sądzą, że studenci nie są dyspozycyjni. Jest w tym sporo racji, ponieważ w okresie sesji, mało który student jest w stanie pracować na pełen etat lub choć na jego część. Związane jest to z koniecznością odbywania praktyk w trakcie trwania roku akademickiego na niektórych kierunkach oraz sesją egzaminacyjną.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.