Stanowisko pracy:
 

Barometr zawodów dla województwa opolskiego

barometr zawodów

Według prognoz na 2018 rok, w województwie opolskim miało brakować głównie pracowników fizycznych, o wąskich specjalnościach. Wszystko się sprawdziło, ponieważ mamy koniec roku, a najwięcej ogłoszeń, gdzie pracodawcy poszukują pracowników, dotyczy branży budowlanej, transportowej oraz gastronomicznej.

Kelnerzy potrzebni od zaraz

W gastronomii potrzeba niemal wszystkich – od kucharzy, po kelnerów i ochroniarzy w ekskluzywnych restauracjach. Co ciekawe, brakuje również stolarzy i cieśli – chociaż wydawałoby się, że te profesje powoli umierają, wciąż jest na nie pewne zapotrzebowanie. Również recepcjoniści nie powinni mieć większych kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia. Braki notuje również służba zdrowia – brakuje lekarzy, pielęgniarek i salowych. Tak jak w większości województw, nadal brakuje magazynierów.

Ilość osób poszukujących pracy w poszczególnych miejscach w naszym kraju bywa zatrważająca. Gdy propozycja przychodzi z Urzędu Pracy i dotyczy pracy fizycznej, niektórzy nie chcą się na nią zgodzić. Niestety, takie osoby również w późniejszym czasie zgłaszają się po zasiłek. Obecnie to raczej praca szuka człowieka, nie odwrotnie.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.