Stanowisko pracy:
 

Cechy dobrego ogłoszenia o poszukiwaniu pracownika

ogłoszenie o pracę

Praca w województwie opolskim, dla wielu osób pozostaje w sferze marzeń, ponieważ wiele ogłoszeń o poszukiwaniu pracownika zawiera wymarzone warunki dla potencjalnego pracownika. Inne z kolei powodują odwrotną reakcję czytających. Dziś zajmiemy się tymi pozytywnymi przykładami.

Dobre ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika – czyli jakie?

Jedną z cech dobrego ogłoszenia z ofertą pracy, jest krótkie przedstawienie firmy, wartości jakimi się kieruje oraz informacjami takimi jak rok założenia, czy opisem bezpośredniego stanowiska, na które będą ubiegać się poszczególne osoby. Następnie warto przedstawić kilka cech wymarzonego kandydata, dzieląc je na wymagania i oczekiwania. Te drugie często znacznie bardziej zachęcają do złożenia CV w danym miejscu.

Nie warto ukrywać takich informacji jak pensja czy zakres obowiązków na danym stanowisku. Tego typu zabiegi mogą powodować, że nasze ogłoszenie wielu osobom wyda się nieco podejrzane, a to z góry może skazać cały proces rekrutacji na niepowodzenie. Warto również zawrzeć w ogłoszeniu informacje kontaktowe, aby w razie pytań potencjalny pracownik mógł się z nami bez większych problemów skontaktować.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.