Stanowisko pracy:
 

Programy aktywizujące zawodowo młode mamy

aktywizacja zawodowa młodych mam

Rynek pracy województwa opolskiego, tak jak i całego kraju, zaczyna otwierać się na zatrudnianie osób, których dyspozycyjność pozornie nie pozwala im na wykonywanie pracy w satysfakcjonujący pracodawcę sposób. Chodzi tu o mamy, które często w ubiegłych latach miewały kłopot z powrotem na rynek pracy. Panowały mity na temat wiecznych zwolnień lekarskich, małej dyspozycyjności oraz głowy zajętej non stop maluszkiem. Dziś młode mamy skutecznie wydają się zaprzeczać temu mitowi, próbując swoich sił na rynku pracy po urlopie macierzyńskim.

Nowy początek

Wiele mam zgłasza się do swojego urzędu pracy już pół roku po urodzeniu dziecka, bo np. pracodawca nie przedłużył z nią umowy lub po prostu chce zmienić pracę na taką, która pozwoli jej łączyć życie zawodowe z opieką nad maluszkiem. Coraz więcej firm umożliwia pracę zdalną. Mama może więc pracować ze swojego domu. Podobnie dzieje się w przypadku, kiedy kobieta decyduje się na przekwalifikowanie – również część kursów może wykonać on- line.

Niezależnie od tego, jaką drogę wybierze młoda mama, pracownicy urzędu pracy dołożą starań, by udało się, dopasować aktualną sytuację mamy do jej codziennych obowiązków. Zwykle w trakcie różnych szkoleń mama dowiaduje się również, jak może chronić się przed dyskryminacją w miejscu pracy, co wydaje się szczególnie potrzebne w dzisiejszych czasach.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.