Stanowisko pracy:
 

Wykształcenie w CV

CV

Tworząc swoje CV na potrzeby nowej pracy, wiele osób zastanawia się, co taki dokument powinien zawierać, by rzucić się w oczy rekruterowi. Nie chodzi tu tylko o niestandardowy szablon i kolorowe pismo, ale również o samą zawartość. Wiele osób zastanawia się np., czy w CV warto zawierać określone informacje. Nie jest to bez znaczenia, bo okazuje się, że wiele osób omija dość istotne obszary w swoim CV, zupełnie niesłusznie.

Umieszczanie wykształcenia w CV

Specjaliści rynku pracy województwa opolskiego twierdzą, że warto podawać wykształcenie, tak jak każdy kurs itp., który jest odpowiedni do stanowiska pracy, o które się ubiegamy. Zawsze warto rozeznać się w wyglądzie ogłoszenia rekrutacyjnego, by ostatecznie skonstruować CV dedykowane określonemu stanowisku pracy oraz wymaganiom, które stawia się przed kandydatem. Wykształcenie wyższe jest tutaj mile widziane w każdym sektorze tak jak kursy potwierdzone certyfikatami.

Jeśli dopiero co skończyliśmy pierwszy etap studiów, nie przejmujmy się, że dział wykształcenie nie wygląda u nas na razie dość imponująco. Rekruterzy coraz częściej poszukują osób, które mają podstawowe umiejętności na danym stanowisku, za to będzie je można odpowiednio przeszkolić i stworzyć pracowników, stanowiących filary firmy. Więc nie zawierajmy w naszym CV informacji o naszym przedszkolu, zerówce i podstawówce, bo to akurat rekruterów do końca nie interesuje.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.