Stanowisko pracy:
 

Osoby w wieku 60+ na rynku pracy

pracownicy 60 plus

Praca w województwie opolskim jest coraz korzystniejsza, zarówno z punktu widzenia pracodawców, jak i potencjalnych pracowników. Bywa, że osoby przechodzące na emeryturę wcale nie obawiają się tutaj pogorszenia jakości życia, z powodu dostępności do możliwości dodatkowego zarobkowania, gwarantującego dobry byt.

Praca dla seniora

Województwo opolskie dba o starsze osoby, nie tylko organizując liczne programy aktywizujące ich zawodowo, ale również starając się realnie poprawić ich sytuację, nie bojąc się motywować pracodawców, do zatrudniania właśnie takich osób. Nikogo nie dziwi, że osoby nawet w wieku ok. 67 lat zmieniają branżę. Wiele starszych osób znajduje pracę, jako strażnicy w fabrykach, jako magazynierzy lub pracownicy działu produkcyjnego. Coraz popularniejsza jest również praca za granicą, jako opiekun osób starszych, co wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania, jednak w chwili obecnej nie stanowi to już tak dużego wyzwania dla seniorów jak kiedyś.

Warto wspomnieć o ogólnych przemianach w mentalności osób starszych – mało kto pamięta o seniorach, którzy nie byli w stanie samodzielnie zadbać o swoją karierę. Dziś znacznie częściej są to świadome swoich potrzeb osoby, które nie pozostają obojętne na trendy na rynku pracy i potrafiące się na rynku pracy odnaleźć znacznie lepiej, niż ich młodsi koledzy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.