Stanowisko pracy:
 

Kędzierzyn-Koźle

praca w województwie opolskim

Kędzierzyn-Koźle to miasto powiatowe, siedziba powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Położone jest w południowo-wschodniej części województwa opolskiego, w środkowej części Kotliny Raciborskiej. Od stolicy województwa, Opola, Kędzierzyn-Koźle oddalony jest o 45 km w linii prostej. Miasto zajmuje powierzchnię 124 km2, a jego populacja wynosi 61 tysięcy osób.

Pod względem poziomu bezrobocia, sytuację na kędzierzyńsko-kozielskim rynku pracy można uznać za średnią. W styczniu 2013r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 15% i była o 0,2% niższa niż w całym województwie. Najwięcej ofert pracy dla osób bezrobotnych (Praca Kędzierzyn-Koźle) dotyczy sektora usług i handlu.

Kędzierzyn-Koźle jest jedynym ośrodkiem miejskim całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, dlatego stanowi istotne centrum lokalizacji największych i najważniejszych przedsiębiorstw tego regionu. W mieście dominuje handel i usługi, a także dobrze rozwinięty przemysł chemiczny, reprezentowany przez firmę ZAK S.A. – jednego z największych producentów sektora chemicznego w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie. Firma ta stanowi największy zakład pracy w regionie, zatrudniający ponad 1000 pracowników. Średnie miesięczne wynagrodzenie w tym mieście wynosi 3500 zł brutto.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.