Stanowisko pracy:
 
praca w województwie opolskim

Olesno jest niewielkim miastem powiatowym, położonym w północno-wschodniej części województwa opolskiego. Od centrum stolicy województwa dzieli je odległość około 45 km w linii prostej. Co ważne, Olesno jest siedzibą powiatu oleskiego, mogącego pochwalić się jedną z najniższych stóp bezrobocia w całym województwie. Miasto historycznie leży w obrębie Górnego Śląska, nad rzeką Stobrawą. Populacja miasta wynosi zaledwie 9,5 tysiąca osób, a jego powierzchnia to 15 km2.

Mimo niewielkich rozmiarów, Olesno i jego okolice charakteryzują się niskim odsetkiem osób bezrobotnych. Według danych GUS z końca stycznia 2013r. stopa bezrobocia w powiecie oleskim wynosiła zaledwie 11,3%, co stawiało ten region na drugim miejscu wśród wszystkich powiatów województwa opolskiego.

Na terenie miasta swą działalność prowadzi ponad 1200 podmiotów gospodarczych, stanowiących główne zakłady pracy dla lokalnej społeczności. W mieście rozwija się sektor usług, głównie związanych z finansami i bankowością, budownictwem i usługami osobistymi, a także handel i drobny przemysł rolno-spożywczy. Ważną, z punktu widzenia rozwoju gospodarczego i struktury zatrudnienia, cechą Olesna jest fakt, iż część terenów miasta przynależy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na jej obszarze działają takie firmy jak: Oras Olesno; WŁODAR Wytwórnia Betonu i Drogbud Larix.

Oferty pracy dla mieszkańców Olesna i okolic dostępne są w lokalnym urzędzie pracy, w oleskiej prasie oraz pod adresem Praca Olesno.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.