Stanowisko pracy:
 

Zdzieszowice

praca w województwie opolskim

Kolejnym większym ośrodkiem miejski województwa opolskiego są Zdzieszowice – miasto na Górnym Śląsku, położone w powiecie krapkowickim i stanowiące siedzibę gminy miejsko-wiejskiej Zdzieszowice. Na terenie miasta znajdują się Zakłady Koksownicze „Zdzieszowice” największy i najnowocześniejszy producent koksu w Polsce i Europie. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto liczyło 12 908 mieszkańców.

Jak wspomniano, najważniejszym podmiotem gospodarczym miasta są Zakłady Koksownicze „Zdzieszowice” Sp. z o.o. w których zatrudnienie znalazła znaczna część mieszkańców miasta, praca Zdzieszowice. Ponadto, do innych większych pracodawców miasta należą firmy takie jak: ZK REM sp. z o.o. , Trans-Koks sp. z o.o., P.U.H. HYDROMIL Sp.j Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”. Oprócz tego w mieście istnieje Fabryka Opakowań z tworzyw sztucznych- NORDFOLIEN, firma Wakro – specjalizująca się wykonawstwem i montażem urządzeń do transportu i magazynowania materiałów sypkich oraz firma MTB – zaprawy budowlane (grupa KREISEL) specjalizująca się w produkcji suchych zapraw i klejów budowlanych.

Co ciekawe, na terenie Zdzieszowic istnieje ponad 400 podmiotów gastronomicznych. Funkcjonuje poczta, komisariat policji, hurtownie, sklepy i punkty serwisowe, a także serwisy samochodowe, stacje benzynowe i stacje obsługi samochodów.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.