Stanowisko pracy:
 
praca w województwie opolskim

Grodków to miasto w województwie opolskim, w powiecie brzeskim, stanowiące siedzibę gminy miejsko-wiejskiej Grodków. Według danych z dnia 1 stycznia 2012 r. miasto liczyło 8900 mieszkańców. Cała gmina liczy około 20 tysięcy mieszkańców, a w jej skład wchodzi miasto Grodków  wraz z Osiedlem Półwiosek i 35 sołectw. Powierzchnia gminy wynosi 286 km2 i stanowi 3,35% powierzchni województwa. Geograficznie gmina położona jest na Równinie Grodkowskiej. Znajduje się tu wiele miejscowości z licznymi atrakcjami turystycznymi. Okolice doskonale nadają się do uprawiania turystyki rowerowej.

GrodkówW mieście mieszczą się duże zakłady przemysłu metalowego, spożywczego, wytwórnia pasz, praca Grodków. Obecnie główną gałęzią gospodarki są usługi, w szczególności w zakresie rolnictwa. Firmy powiązane z rolnictwem odgrywają w Grodkowie szczególną rolę, jako, że wiejska część gminy Grodków swój rozwój gospodarczy opiera właśnie na rolnictwie.

W 2012 roku na terenie gminy zatrudnionych było 2800 osób, natomiast liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 1500 osób. Ponad połowę osób poszukujących pracy stanowiły kobiety. Taka liczba bezrobotnych przełożyła się na stopę bezrobocia w wysokości 12,2%.

Wśród ofert pracy skierowanych do mieszkańców Grodkowa przeważają ogłoszenia pochodzące z sektora handlowego. Poszukuje się sprzedawców, przedstawicieli handlowych, pracowników przy pracach prostych i specjalistów budowlanych.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.