Stanowisko pracy:
 
praca w województwie opolskim

Praszka położona jest w powiecie oleskim nad rzeką Prosną, należąca historycznie do ziemi wieluńskiej. Miasto administracyjnie składa się z 5 części: Kolonii pod Kowalami, Kolonii pod Rosochami, Kolonii pod Rozterkiem, Pilawy i Zawisna. Obecnie populacja tego niewielkiego ośrodka miejskiego wynosi około 9 tysięcy mieszkańców.

PraszkaMiasto i Gmina Praszka mają charakter przemysłowo-rolniczy. Zawdzięczają go przede wszystkim fabryce Visteon Poland S.A. (dawne Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego „Polmo”), która jest częścią amerykańskiej spółki, notowanej na Giełdzie Nowojorskiej. Specjalizuje się w wytwarzaniu wyrobów z grupy podwoziowych dla Forda, Fiata, Opla, Daewoo, Isuzu, PSA. Firma aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej m.in. za pośrednictwem Funduszu Visteon „See the Possibilities”, który finansuje i wspiera realizację zadań w sferze pomocy dzieciom i ochronie środowiska. Na terenie gminy produkuje się również  bieliznę damską, wyroby z metali, tworzyw sztucznych, gumy, stopy odlewnicze miedzi, stolarkę budowlaną i inne. Gmina zainteresowana jest inwestycjami w zakresie turystyki, rekreacji, ekologii i przemysłu. W gminie funkcjonuje 1286 prywatnych podmiotów gospodarczych, w tym 925 w mieście. Firmy te są najważniejszymi pracodawcami regionu, praca Praszka.

W 2012 roku w gminie Praszka bezrobocie było na bardzo niskim poziomie i wynosiło 6,9%. W ogólnej liczbie zarejestrowanych bezrobotnych przeważały kobiety, co wynika z przemysłowego charakteru regionu. W branży przemysłowej z reguły zatrudnia się więcej mężczyzn, odporniejszych na cięższe warunki pracy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.