Stanowisko pracy:
 
praca w województwie opolskim

Paczków jest siedzibą gminy noszącej tę samą nazwę. Jest to niewielkie miasteczko, założone przez biskupa wrocławskiego w 1254 roku. Miasto zachowało swój historyczny charakter i kusi turystów wieloma świetnie zachowanymi zabytkami oraz przepełnionym średniowieczną tajemniczością klimatem. Gmina Paczków położona jest w południowo-zachodniej części województwa opolskiego, w powiecie nyskim, na podsudeckim szlaku będącym elementem trasy łączącej Śląsk i Małopolskę z „turystyczną skarbnicą” Dolnego Śląska – Kotliną Kłodzką. Według danych z 30 czerwca 2008 miasto liczyło 8081 mieszkańców.

Największymi zakładami przemysłowymi Paczkowa są cegielnia Jopek i manufaktura opakowań kartonowych Jarpak, które zatrudniają wielu mieszkańców gminy. Ponadto, lokalna grupa osób aktywnych zawodowo zatrudnienie znalazła w rolnictwie, przetwórstwie rolno-spożywczym oraz handlu i usługach, praca Paczków.

Na koniec 2013 roku w ewidencji PUP figurowało 998 bezrobotnych pochodzących z Gminy Paczków. Niepokojącym jest fakt, że niespełna 61% osób bezrobotnych nie posiada średniego wykształcenia oraz, że blisko co trzecia osoba bezrobotna to osoba powyżej 50 roku życia. Stopa bezrobocia w gminie w tym czasie wynosiła 11,8% i była o prawie 2 punkty procentowe wyższa niż stopa bezrobocia w powiecie.

W 2013 roku w Gminie Paczków najwięcej ofert pracy skierowanych było do robotników gospodarczych, sprzedawców pracowników budowany, magazynierów, kucharzy i kierowców.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.