Stanowisko pracy:
 

Rynek pracy województwa opolskiego – styczeń 2018

rynek pracy województwa opolskiego styczeń 2018

Sytuacja na rynku pracy w każdym województwie, zmienia się z miesiąca na miesiąc. Zwykle nie są to zmiany o charakterze drastycznym, jednak po upływie kilku miesięcy, przybierają dość duże rozmiary. Przyjrzyjmy się sytuacji na rynku pracy w województwie opolskim, po upływie pierwszego miesiąca nowego roku.

Bezrobotni w styczniu 2018

Pod koniec stycznia 2018 roku, w powiatowych urzędach pracy, było zarejestrowanych blisko 27 000 osób. W porównaniu z grudniem 2017 roku, ilość bezrobotnych zwiększyła się o 1162 osoby. Wzrost bezrobocia był mniejszy niż w roku ubiegłym, co może pozytywnie rokować na kolejne miesiące. Co do najniższej stopy bezrobocia – kształtuje się ona na poziomie 4,4% w Opolu. Jeśli zaś chodzi o osoby podejmujące pracę, w miesiącach zimowych zwykle notuje się zmniejszenie ich liczby. Sytuacja odwraca się na korzyść bezrobotnych w miesiącach wiosennych i letnich.

W każdej branży na początku roku należy liczyć się z niewielkimi utrudnieniami, związanymi z pewnego rodzaju stagnacją, która zdecydowanie mija w okolicach marca. To dość specyficzne zjawisko, które na szczęście jest sezonowe.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.