Stanowisko pracy:
 

Rynek pracy województwa opolskiego w lipcu 2018

rynek pracy w lipcu

Zwykle w okresie letnim, w wielu miejscach notowany jest spadek stopy bezrobocia. Niestety, w tym roku w województwie opolskim, lipiec nie był dobrym miesiącem. Zwiększyła się ilość zarejestrowanych bezrobotnych w porównaniu do ubiegłych miesięcy oraz do ubiegłego roku. Co prawda stopa bezrobocia znacznie zmniejszyła się w  porównaniu z rokiem ubiegłym, jednak nadal nie jest to zbyt zadowalający stan.

Mały powiat – duże bezrobocie

Biorąc pod uwagę całościowo rynek pracy w opolskim, małe powiaty nie cieszą się zbyt dużą popularnością inwestorów ani pracowników poszukujących potencjalnego zatrudnienia. Oblegane są raczej większe ośrodki miejskie, które są znacznie atrakcyjniejszym miejscem do życia.  W przypadku województwa opolskiego największe bezrobocie notuje powiat brzeski.

Często mieszkańcy niewielkich miejscowości wyjeżdżają, aby zamieszkać w dużym mieście lub codziennie dojeżdżają do pracy do innego miasta. Niestety, często małe miejscowości pozwalają jedynie na niewielkie zarobki, będąc atrakcyjnymi raczej dla dorabiających emerytów, niż dla osób dopiero co wkraczających na rynek pracy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.